75lat.p.lodz.pl

27. inauguracja roku akademickiego w IFE

27. inaugurację roku akademickiego w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE PŁ wypełniły zarówno radosne, jak i nostalgiczne momenty.

Immatrykulacja nowoprzyjętych studentów, która odbyła się 1 października, poprzedzona została uroczystym pożegnaniem dr. inż. Tomasza Saryusz-Wolskiego, który wraz z nowym rokiem akademickim ustąpił ze stanowiska dyrektora IFE. Dr Saryusz-Wolski nie żegna się jednak z Centrum, gdzie wciąż będzie m. in. prowadził zajęcia dydaktyczne. Podczas uroczystości dyrektor CWM, dr. inż., Dorota Piotrowska podziękowała i pożegnała również prof. Łukasza Kaczmarka z Wydziału Mechanicznego, który nie będzie już współpracował z IFE jako prodziekan ds. studiów stacjonarnych. Chwile wzruszeń zrównoważyło powitanie dwóch nowych dziekanów – prof. Agnieszki Zakrzewskiej-Bielawskiej z WZiIP oraz prof. Anny Diowksz z WBiNoŻ.

Jak co roku, na wydarzeniu pojawiła się grupa świeżo upieczonych adeptów III już edycji Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI), którzy rozpoczną zajęcia pod okiem nowej lektorki - Clèmence De Barros z Francji.

Uroczystość inauguracji zakończył gościnny wykład dziekana WEEIA, prof. Sławomira Hausmana p.t.: „5G – Mobile Communications and Beyond: How Our Lives will Change”, w którym dziekan zapowiedział planowane w PŁ powstanie 5G Competence Center.

Data wpisu: 2019-10-02
Data aktualizacji: 2019-10-02