WikampFb

Francuski drogą do sukcesu

A+ / A-

W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ odbędzie się II edycja ogólnopolskiej konferencji dla romanistów „Francuski Drogą do Sukcesu”, która w zeszłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli.

 

Wiodącymi tematami wydarzenia, zorganizowanego przez IFE, Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie „Łódzkie bardziej Francuskie”, będą: prezentacja różnorodnych narzędzi przydatnych w rozwoju zawodowym i osobistym nauczyciela języka francuskiego oraz omówienie możliwości, jakie stwarza znajomość języka francuskiego we współczesnym świecie.

 

W ciągu dwóch dni uczestnicy nie tylko podszkolą umiejętności miękkie i dowiedzą się, jak opanować stres w czasie wystąpień publicznych czy zmotywować uczniów do nauki, ale również zetkną się z tematami specjalistycznymi, takimi jak nauka ulicznego żargonu na podstawie autentycznych, francuskich tekstów.

 

Podczas tegorocznej edycji konferencji, oprócz wspomnianej wyżej, bogatej oferty metodycznej, uczestnicy wezmą w warsztatach, służących osiągnięciu harmonii ciała i umysłu, która jest niezbędna w życiu osobistym i zawodowym. Spędzą również krótki wieczór z Michałem Baldem – znakomitym sommelierem, który wprowadzi ich w mistyczny świat francuskich winnic.

 

Do udziału w wydarzeniu, zorganizowanym w ramach festiwalu „Frankofonia 2017” zachęcamy nie tylko nauczycieli romanistów, ale również wykładowców akademickich. Zostały ostatnie miejsca. Osoby chętne prosimy o kontakt na adres mailowy: sylwia.celmer@p.lodz.pl.

 

Szczegółowy program konferencji dostępny jest w załączniku.


Data wpisu: 2017-04-13
Data aktualizacji: 2017-04-13
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Pliki do pobrania

Jednostki