WikampFb

IFE po japońsku

A+ / A-

W budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ otwarta została sala wykładowa, inspirowana kulturą Japonii. Powstała one we współpracy z firmą Fujitsu Poland.

 

Debiut nowej przestrzeni podczas Fujitsu Day 7 marca br. został zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. W nawiązaniu do japońskich korzeni firmy i odpowiedniego wystroju sali, zaproponowane zostały atrakcje rodem z kraju kwitnącej wiśni. Przybyli studenci mieli możliwość zapoznania się ze specjalną ceremonią parzenia zielonej herbaty, spróbowania sushi, a studentki skorzystały z usługi japońskiego manicure. Nie skupiono się jednak tylko na rozrywce. Uczestnictwo w Dniu Fujitsu umożliwiło studentom sprawdzenie, jak wygląda rozmowa o pracę w międzynarodowej korporacji. Pracownicy firmy odpowiadali na wszystkie zadane pytania, pomagali również potencjalnym kandydatom w dopracowaniu CV oraz objaśnili, jak korzystać z umieszczonej na jednej ze ścian, wielkiej mapę kariery.  Nowa sala wykładowa ma nie tylko sprzyjać rozbudzeniu kreatywności wśród studentów, lecz podobnie, jak otwarta wcześniej w IFE sala Accenturezone, służyć organizacji wydarzeń rekrutacyjnych.

 

IFE nieustannie zacieśnia kooperację ze światem biznesu. Zgodnie z obecną strategią Politechniki Łódzkiej, zakładającą wzmożoną internacjonalizację uczelni, partnerami strategicznymi jednostki stają się w głównej mierze prestiżowe firmy międzynarodowe. Jedną z takich właśnie firm jest Fujitsu, co podkreśliła dyrektor CWM PŁ Dorota Piotrowska, która przecięła wstęgę wspólnie z Piotrem Jankowskim, dyrektorem zarządzającym Fujitsu GDC Poland, a jednocześnie absolwentem IFE z 2004 roku. To właśnie nawiązana w zeszłym roku współpraca pomiędzy IFE, a gigantem z Dalekiego Wschodu dała szansę na zrealizowanie wielu wspólnych inicjatyw. Otwarcie dedykowanej przestrzeni jest tylko jedną z nich. Jak stwierdził Piotr Jankowski, w IFE i jego studentach drzemie olbrzymi potencjał, który należy jak najlepiej wykorzystać. Tym samym zadeklarował chęć podejmowania nowych, wspólnych projektów.

 

Firma Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT), oferującym szeroki zakres produktów, rozwiązań i usług. Około 159 000 pracowników przedsiębiorstwa obsługuje klientów w ponad 100 krajach świata.

  


Data wpisu: 2018-03-07
Data aktualizacji: 2018-03-07
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki