WikampFb

Konferencja „Skills For Innovation”

A+ / A-

Konferencja „Skills For Innovation”

27.10.2017 (Piątek), Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ

 

Pierwszym z wydarzeń jubileuszowych 25-lecia IFE była zorganizowana 27 października Konferencja „Absolwenci dla Studentów. Skills for Innovation”, która odbyła się w budynku IFE. Głównym celem wydarzenia była próba odpowiedzi na pytanie, jak rozwijać kompetencje i umiejętności potrzebne w pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Tego dnia studenci wzięli udział w Targach Firm Partnerskich CWM/IFE, takich jak Hycom, Accenture, Air Liquide, Fujitsu, BSH czy Faurecia, ale co ważniejsze, mieli możliwość spotkania się z absolwentami IFE i poznania ich drogi do zawodowych sukcesów, a są one naprawdę imponujące. Absolwenci IFE pracują bowiem na bardzo wysokich stanowiskach w znanych globalnie przedsiębiorstwach, takich jak Toyota czy Microsoft. Wielu z nich z sukcesem prowadzi również własne, prężnie działające firmy. Wszyscy natomiast zgodnie twierdzą, że to właśnie studia w Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ stały się ich oknem na świat i przepustką do świata biznesu.

Podczas pierwszej części Konferencji, po przywitaniu gości przez prorektora ds. kształcenia, prof. dr. hab. Grzegorza Bąka oraz dyrektor CWM PŁ, dr. inż. Dorotę Piotrowską, głos zabrał twórca i dyrektor IFE – dr. inż. Tomasz Saryusz-Wolski, który wygłosił wykład p.t. „Learning for today and for the future”, dotyczący zmian zachodzących w kształceniu wyższym. Kolejne wystąpienia należały już do absolwentów z różnych roczników i programów studiów IFE, którzy podzielili się ze studentami swoimi niezwykłymi życiorysami i udzielili im wielu cennych wskazówek na przyszłość. We wszystkich wypowiedziach szczególnie wybrzmiała jedna myśl – by odnieść sukces zawodowy, należy bezwzględnie pamiętać o tzw. work-life balance. To bowiem właśnie rodzina, hobby i czas dla siebie są czynnikami napędzającymi karierę. To one uświadamiają nam, że w miarę upływu czasu sztuką nie jest to, by pracować coraz ciężej, a coraz sprytniej (ang. work not harder, but smarter).

Druga część Konferencji upłynęła już nieco bardziej kameralnie. Podzieleni na zespoły studenci wzięli udział w poprowadzonych przez przedstawicieli firm warsztatach, podczas których dowiedzieli się np. jak zaprogramować pralkę czy zmienić pomysł w prototyp w 90 minut. Mieli również szansę, by zaprojektować wnętrze samochodu przyszłości.

 


Data wpisu: 2017-10-16
Data aktualizacji: 2018-01-02
Informacja wprowadzona przez: Dariusz Owczarek
Foto

Jednostki