Konkurs dla studentów na najlepszy projekt z obszaru HCI o stypendium na staż na Harvard University

W związku z rozwojem w Politechnice Łódzkiej szkoły naukowej Human-Computer Interaction (HCI), Centrum Współpracy Międzynarodowej przy współpracy z Instytutem Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ organizuje konkurs dla studentów na projekt naukowy z tej dziedziny.

W konkursie mogą wziąć udział studenci kierunków Informatyka oraz Telekomunikacja i Informatyka studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowanych w ramach wydziałów Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki lub Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Do konkursu można zgłosić pomysł na indywidualny lub zespołowy (dwuosobowy) projekt naukowy. Zgłoszenie powinno zawierać jednostronicowy opis koncepcji projektu.

Maksymalnie 5 najlepszych projektów uzyska możliwość realizacji w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.

Wybrani studenci przy wsparciu mentora będą realizowali własne projekty w Politechnice Łódzkiej przez cały semestr. Na zakończenie wyniki (przeprowadzonych) prac zostaną złożone w postaci raportu oraz zaprezentowane przed międzynarodowym gronem specjalistów z dziedziny HCI. Twórca lub twórcy najlepszego projektu będą mieli szansę na stypendium na kilkumiesięczny staż naukowy w Harvard University.

Regulamin konkursu załączony został poniżej.

Data wpisu: 2018-12-21
Data aktualizacji: 2019-03-01