WikampFb

Łódź – Centrum Logistyki

A+ / A-

24 listopada 2016 roku w budynku IFE odbędzie się konferencja „Łódź – Centrum Logistyki na skrzyżowaniu szlaków Silk Road i Amber Road”, zorganizowana przez Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.

 

Celem wydarzenia jest nakreślenie strategii rozwoju działalności projektowanego, multimodalnego Centrum Logistycznego, które powstanie w Łodzi w oparciu o wyjątkowe położenie miasta na skrzyżowaniu głównych szlaków transportowych Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

To właśnie Łódź, jako silny ośrodek gospodarczy i akademicki, charakteryzujący się dużym potencjałem kreatywnym i innowacyjnym, jest tym miejscem, które ma szansę wyspecjalizować się w szerokim spektrum usług logistycznych.

 

Głównym punktem programu konferencji będą trzy równolegle odbywające się panele dyskusyjne – drogowy, lotniczy oraz kolejowy, w których udział wezmą przedstawiciele władz Łodzi, a także eksperci ze świata biznesu i nauki. Uczestnicy konferencji zapoznają się z między innymi z działaniem i genezą powstania Klastra Logistycznego w Luksemburgu, który stanowi dla naszego miasta wzór multimodalnego centrum przeładunkowego, i którego twórcy z sukcesem wykorzystali korzystne położenie geograficzne na przecięciu szlaków transportowych Europy Zachodniej.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Ministerstwo Rozwoju oraz Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga, Pana Conrada Brucha. Patronami medialnymi wydarzenia są TVP Łódź oraz Radio Łódź.

 

Więcej informacji na stronie http://uml.lodz.pl/logistyka.

 


Data wpisu: 2016-11-17
Data aktualizacji: 2016-11-17
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz

Jednostki