75lat.p.lodz.pl
WikampFb

Międzynarodowy semestr letni

A+ / A-

23 lutego 2018 roku w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyło się rozpoczęcie semestru letniego dla „Erasmusów”. Trzy dni później powitaliśmy studentów zagranicznych, którzy przybyli do PŁ na studia II stopnia.

 

W ramach programu Erasmus+ do Politechniki Łódzkiej w nowym semestrze przybyło aż 150 studentów. W pierwszej trójce krajów pod względem liczby przyjezdnych znalazły się Francja, Turcja oraz Hiszpania. W tym roku to właśnie Francuzi, a nie jak dotąd Hiszpanie, są najliczniejszą, przybyłą grupą, która wynosi aż 48 osób.

 

Inaugurację nowego semestru otworzyło wystąpienie dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ, dr inż. Doroty Piotrowskiej, po którym rozpoczęła się praktyczna część spotkania. Zgromadzeni studenci wysłuchali prezentacji Sekcji Mobilności Studenckiej na temat zasad studiowania w naszej uczelni. Jak co roku, mieli również okazję poznać przedstawicieli Biblioteki PŁ, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Biura Karier oraz Centrum Sportu. Starszy aspirant Adam Dembiński z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaznajomił przyjezdnych z informacjami na temat zasad bezpieczeństwa w Polsce i naszym mieście. 

 

Kilka dni po inauguracji dla „Erasmusów”, a dokładnie 26 lutego br., nowy semestr przywitali studenci II stopnia, przybyli do Politechniki Łódzkiej na pełen cykl studiów. 30-osobową grupę stanowią studenci z Rosji, Ukrainy, Etiopii, Nikaragui, Maroko, Indii, Iranu i Kolumbii.


Data wpisu: 2018-02-28
Data aktualizacji: 2018-02-28
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki