WikampFb

Mobility Day na IFE

A+ / A-

15 listopada 2016 roku w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej odbył się Mobility Day, zorganizowany przez pracowników International Office oraz stażystów ze Student Assistance Office. Wszystko to w związku z rozpoczynającą się w naszej uczelni 7. edycją corocznego eventu Mobility Week.

 

Mobility Week to cykliczne wydarzenie odbywające się na Politechnice Łódzkiej, którego celem jest przedstawienie młodym ludziom możliwości związanych z wyjazdami na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Jego organizatorami są Sekcja Umiędzynarodowienia Edukacji PŁ, Centrum Językowe PŁ oraz Stowarzyszenie ESN-EYE.

 

Tegoroczna, 7. edycja Mobility Week trwać będzie od 16 do 22 listopada. W ciągu całego tygodnia studenci będą mogli poznać ofertę zagranicznych wyjazdów, spotkać się z byłymi uczestnikami programu Erasmus+ oraz uzyskać praktyczne informacje na temat pobytu za granicą. W niezwykle bogatym programie wydarzenia przewidziane są między innymi: Bieg Erasmusa, Spotkania Przy Kawie, szkolenia czy degustacje kulinarne.

 

Poza głównymi obchodami Mobility Week, każdy z wydziałów Politechniki Łódzkiej zorganizował własne wydarzenia towarzyszące. 15 listopada w budynku IFE, przez niemal cały dzień studenci odwiedzali specjalnie stworzone stoisko informacyjne, gdzie mogli otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące uczelni partnerskich oraz wyjazdów zagranicznych. Prócz tego kosztowali międzynarodowych przysmaków, brali udział w grach i quizach, a wszystko to przy akompaniamencie muzycznym i w luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Wydarzenie spotkało się dużym zainteresowaniem zarówno polskich, jak i zagranicznych studentów naszej jednostki. Szczególną popularnością cieszyła się stworzona przez stażystów Student Assistance Office ramka do zdjęć, przy której można było zapozować, zrobić sobie selfie, a potem opublikować je na Facebooku czy Instagramie. W organizację obchodów Mobility Day na IFE zaangażowali się również wolontariusze, między innymi studenci, mający już za sobą wyjazd zagraniczny w ramach programu Erasmus+.

 

Politechnika Łódzka uczestniczy w programie Erasmus od początku jego istnienia w Polsce w 1998 roku. PŁ jest liderem w zrównoważonej wymianie studentów Erasmusa – co roku ok. 300 studentów wyjeżdża za granicę i przyjeżdża na studia na PŁ. Dotychczas na studia i praktyki Erasmus z PŁ wyjechało blisko 4,5 tys. studentów.

 

Więcej informacji na temat 7. Edycji Mobility Week oraz szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie http://erasmus.p.lodz.pl/.

 


Data wpisu: 2016-11-15
Data aktualizacji: 2016-11-15
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki