WikampFb

Nowy semestr, nowi Erasmusi

A+ / A-

24 lutego 2017 roku w Auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyło się uroczyste rozpoczęcie semestru letniego dla studentów zagranicznych – Erasmus+ Welcome Meeting 2016/2017.

 

W ramach programu Erasmus+ do Politechniki Łódzkiej w nowym semestrze przybyło 139 studentów, z czego aż 66 osób przyjechało do nas z Hiszpanii. W pierwszej trójce krajów pod względem liczby przyjezdnych znalazły się również Francja oraz Turcja. Łącznie w semestrze letnim IFE kształcić będzie aż 244 Erasmusów. Jest to jedna z najwyższych liczb w historii Centrum.

 

Welcome Meeting poprowadziła Magdalena Drabek – Kierownik Biura International Office IFE. Studentów powitali Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Witold Pawłowski oraz Wicedyrektor IFE dr inż. Małgorzata Miller, która poradziła przyjezdnym, by korzystając z uroków studiowania w Łodzi pamiętali o własnym bezpieczeństwie, i gdy tylko zajdzie taka potrzeba, nie wahali się prosić o pomoc.

 

Po oficjalnym wstępie rozpoczęła się praktyczna część spotkania, podczas której studenci zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami dotyczącymi kształcenia w PŁ, a następnie wysłuchali prezentacji wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia ESN-EYE, które wspiera studentów zagranicznych podczas pobytu w naszym mieście.

 

Dodatkowy punkt w harmonogramie wydarzenia stanowiły prezentacje wygłoszone przez dwóch absolwentów IFE – Daniela Marciniaka z firmy Faurecia i Zbigniewa Nowickiego z firmy Bluerank, którzy przedstawili propozycję programów stażowych oferowanych studentom w  kierowanych przez nich instytucjach.


Data wpisu: 2017-02-27
Data aktualizacji: 2017-02-27
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki