Program stypendialny Młodzi w Łodzi

Drodzy studenci!

1 października 2017 r. startuje rekrutacja do dziesiątej jubileuszowej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 200 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 32 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz programowania skorzystało prawie 170 osób.

W roku akademickim 2017/2018 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 20 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują:

ABB (7 stypendiów), BSH (3 stypendia), P&G (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium),
GFT (1 stypendium), GSI GROUP (1 stypendium i 1 akademik), KOMFORT (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz
SII (1 stypendium).

Łącznie to aż  23 stypendia!

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku) oraz POLITECHNIKA ŁÓDZKA (2 miejsca
w akademiku).

Ponadto firma ERICSSON sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka angielskiego lub języka niemieckiego dla 10 osób, Uniwersytet Medyczny kurs języka hiszpańskiego dla 10 osób, a Społeczna Akademia Nauk kurs języka japońskiego dla 15 osób.

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała
do 27 października 2017 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 20 października 2017 r.)

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

Zapraszamy również do korzystania z pozostałych inicjatyw programu Młodzi w Łodzi, m.in. bezpłatnych szkoleń dla studentów oraz karty rabatowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy
z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 43 27, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl

Wszelkie szczegóły znajdziecie w załącznikach.

Data wpisu: 2017-10-06
Data aktualizacji: 2017-10-06