WikampFb

Projekt „MegaFON” oficjalnie rozpoczęty

A+ / A-

4 marca 2017 roku w budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ odbyła się uroczysta inauguracja projektu „MegaFON – Mega Fajne Odkrycia Naukowe”.

 

Celem przedsięwzięcia, realizowanego przez Wydział Chemiczny PŁ we współpracy z Wydziałem Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE, jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań w niemal stuosobowej grupie młodzieży szkolnej z województwa łódzkiego. W projekcie uczestniczą uczniowie z trzech gimnazjów: Gimnazjum nr 29 w Łodzi, Gimnazjum nr 38 w Łodzi i Gimnazjum nr 1 w Zgierzu.

 

W inauguracji, oprócz uczestników i nauczycieli, udział wzięli również przedstawiciele władz uczelni – Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Grzegorz Bąk, Dziekan Wydziału FTiMS prof. dr hab. Piotr Liczberski, Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Małgorzata Szynkowska oraz Prodziekan tegoż wydziału dr hab. inż. Beata Brożek-Płuska. Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE reprezentował Wicedyrektor mgr inż. Paweł Hillebrandt.

 

Po krótkim powitaniu przez reprezentantów władz PŁ, uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu dr hab. inż. Jolanty Prywer, p.t.: „Kryształy biogeniczne”. Profesor Prywer nie tylko przybliżyła młodzieży definicję oraz przykłady kryształów, ale również opowiedziała o ich zastosowaniu w różnych dziedzinach życia, np. farmaceutyce. Po wykładzie przyszedł czas na prezentację mgr Kamili Kremer-Kuśnierek z Działu Promocji PŁ, podczas której przekonywała uczestników, by za kilka lat złożyli swoje papiery na studia w Politechnice Łódzkiej. Opowiedziała o wydziałach i dostępnych kierunkach studiów, ale także o nagrodach i wyróżnieniach uczelni oraz wybitnych osiągnięciach naszych studentów. Po oficjalnej części inauguracji, która odbyła się w sali kinowej CTI, gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia całego budynku, w tym jego najciekawszych zakątków, takich jak jaskinia 3D.

 

Projekt MEGAFON jest współfinansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Uniwersytet Młodego Odkrywcy". Młodzi „studenci” przez najbliższe trzy miesiące będą uczestniczyć w wykładach i laboratoriach na terenie kampusu. 

 


Data wpisu: 2017-03-06
Data aktualizacji: 2017-03-06
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki