WikampFb

Rok Akademicki 2016/2017 rozpoczęty!

A+ / A-

W piątek 23 września 2016 roku w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się Inauguracja Nowego Roku Akademickiego na IFE.

 

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza – organizacyjna – miała na celu zachęcenie pierwszorocznych do przystąpienia do stowarzyszeń studenckich. Swe prezentacje przedstawili członkowie Samorządu Politechniki Łódzkiej oraz IFE, reprezentanci Wydziałowej Rady Samorządu EEIiA, a także działacze organizacji BEST oraz ESN-EYE.

Druga, uroczysta część wydarzenia, rozpoczęła się od otwarcia ceremonii inauguracji przez Dyrektora IFE Tomasza Saryusz-Wolskiego. Po wystąpieniu Dyrektora głos zabrał Prorektor ds. Kształcenia prof. Grzegorz Bąk. Powitał on przyszłych studentów, po czym krótko opowiedział o historii IFE i jego najważniejszych osiągnięciach. Po przywitaniu nadszedł czas na najważniejszy element uroczystości, czyli ślubowanie na studentów PŁ. Po złożeniu przysięgi, już pełnoprawni studenci poszczególnych kierunków otrzymali certyfikaty z rąk Wicedyrektorów IFE – dr Małgorzaty Miller i dr Doroty Piotrowskiej oraz dziekanów poszczególnych wydziałów.

Zwieńczeniem wydarzenia niewątpliwie było oficjalne otwarcie roku akademickiego 2016/2017 przez prof. Bąka. Wzniosły charakter uroczystości dopełniły występy niezawodnego chóru Politechniki Łódzkiej. Na zakończenie nowi studenci mieli okazję posłuchać wykładu Waldemara Olbryka - byłego Prezesa Skanska Property Poland. Przedstawił on prezentację p.t. „Technology or Emotions…? How to prepare for the future?”, w której podkreślił, że rozum nie może istnieć bez emocji, a sztuka samodoskonalenia się tkwi w otwartości na zmiany oraz umiejętności współpracy w grupie.

Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy wykonane zostały zdjęcia grupowe studentów poszczególnych kierunków. Będą one stanowić pamiątkę nie tylko dla samych zainteresowanych, ale również dla przyszłych pokoleń studentów.


Data wpisu: 2016-09-26
Data aktualizacji: 2016-10-24
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz
Foto

Jednostki