75lat.p.lodz.pl

Studenci z wymiany rozpoczęli rok akademicki

Uroczystość rozpoczęcia odbyła się 27.09.2017 roku w Sali Widowiskowej PŁ.

Jak co roku, w wydarzeniu udział brał dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski, a otworzyła je Magdalena Drabek-Glapińska, kierownik International Office w IFE. Prócz praktycznych informacji na temat Centrum oraz całej uczelni, studenci z zagranicy otrzymali garść wskazówek, przydatnych podczas pobytu w naszym mieście. Niezbędną wiedzę przekazali im policjanci, psycholog, a także pracownicy Centrum Sportu oraz Biblioteki PŁ.

Zagraniczni studenci co roku przyjeżdżają na IFE w ramach programu Erasmus+ oraz umowy o podwójnym dyplomie i spędzają na naszej uczelni jeden lub dwa semestry. W tym roku na semestr zimowy 2017/2018 do PŁ przybyło 278 studentów. Tradycyjnie już, najliczniejszą grupę stanowią przyjezdni z Francji, Hiszpanii i Turcji.

Głównym celem programu Erasmus+, który umożliwia studentom zagranicznym przyjazd na naszą uczelnię jest wspieranie edukacji oraz zapewnienie młodzieży lepszych szans na rynku pracy, jak również tworzenie programów dla kadry pracującej z młodzieżą. Bardzo ważnym aspektem działania tego programu jest również nawiązanie współpracy między uczelniami, szkołami, przedsiębiorstwami i organizacjami z Unii Europejskiej.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ czynnie uczestniczy w realizacji programu Erasmus+.

Rozwój mobilności studenckiej jest niezwykle ważnym tematem i jednocześnie wyzwaniem, przed którym stoją wszystkie, liczące się uczelnie w Polsce. Był też jednym z powodów powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ – jednostki ogólnouczelnianej, istniejącej od lipca 2017 roku, w której skład weszło IFE PŁ.

Data wpisu: 2017-09-29
Data aktualizacji: 2017-09-29