Sukces Erasmusa na Targach ATP

Stworzone przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ stoisko „Program Erasmus+ –studia i praktyki zagraniczne” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i studentów odwiedzających tegoroczne Akademickie Targi Pracy w Hali Expo.

Podczas wydarzenia, które odbyło się 25 kwietnia 2018 roku młodzież miała możliwość nie tylko dowiedzenia się wszystkiego na temat wyjazdów zagranicznych, ale również wzięcia udziału w szeregu konkursów, przygotowanych przez pracowników Centrum.

Hasłem przewodnim tegorocznego stoiska Erasmusa było pytanie „Where do you want to go?”. Odwiedzający chętnie zapisywali wymarzone destynacje podróży zagranicznej i umieszczali na specjalnie stworzonej, kolorowej ścianie. Największe zainteresowanie wśród studentów Politechniki Łódzkiej wzbudziła natomiast loteria, w której główną nagrodą było dofinansowanie do Erasmusowego wyjazdu w wysokości 100 euro. Trzech szczęśliwców, którzy otrzymają wsparcie finansowe wylosował prorektor ds. kształcenia PŁ, prof. Grzegorz Bąk, który ufundował nagrodę.

Stoisko Erasmusa pojawia się na Targach ATP podczas każdej, kolejnej edycji. W tym roku spostrzec można było pewne zmiany w stosunku do lat poprzednich. Jak dotąd młodzież dopytywała głównie o studia za granicą. W tym roku zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania odbyciem zagranicznych praktyk. Jest to zresztą zgodne ogólnymi tendencjami, jakie obserwujemy w obrębie programu Erasmus+ podsumowuje Joanna Auguścik z Sekcji Mobilności Studenckiej CWM.

Data wpisu: 2018-04-26
Data aktualizacji: 2018-04-26