WikampFb

V FORUM MIAST PARTNERSKICH ŁODZI W IFE

A+ / A-

 

Kolejna już edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-19 września 2017. Gospodarzem drugiego dnia Forum jest Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.

 

W tym roku do Łodzi przyjadą przedstawiciele aż 8 miast partnerskich – Szegedu (Węgry), Chemnitz i Stuttgartu (Niemcy), Tampere (Finlandia), Lwowa i Odessy (Ukraina), Mińska (Białoruś), a także Tianjinu i Kantonu (Chiny).

 

Tematem przewodnim V. edycji Forum jest zarządzanie centrami miast w aspekcie renowacji zabytków oraz zrównoważonego rozwoju: gospodarczego, społecznego i kulturalnego, w celu uczynienia śródmieści miejscami atrakcyjnymi do życia zawodowego i osobistego. Podczas całodziennego Seminarium, które odbędzie się 18 września br. w IFE PŁ, zaprezentowane zostaną działania Miasta w zakresie rewitalizacji łódzkich kwartałów śródmiejskich oraz rozwoju przemysłów kreatywnych. Swoimi doświadczeniami na niwie rewitalizacji i modernizacji podzielą się także zaproszone miasta partnerskie. Seminarium swą obecnością uświetnią: Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz Jego Magnificencja Rektor PŁ, prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak. Zainteresowane media zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się o godzinie 10:00 przed Aulą budynku IFE (1 piętro) przy ul. Żwirki 36 w Łodzi. 

 

Po zakończeniu wizyty w Politechnice Łódzkiej, delegacje  miast partnerskich udadzą się do węzła przystankowego przy Dworcu Łódź Fabryczna w okolicach Parku Moniuszki, gdzie zostaną odsłonięte tabliczki z nazwami  miast partnerskich Łodzi. Będzie to swoisty gest poparcia dla starań Łodzi o organizację Międzynarodowej Wystawy Expo 2022, poświęconej tematyce rewitalizacji, pod hasłem „City Re: Invented”. Wszystko to na chwilę przed ostatecznym głosowaniem, które odbędzie się w listopadzie br. w Paryżu.

 

Forum Miast Partnerskich Łodzi od kilku lat stanowi płaszczyznę do rozmów w gronie zaprzyjaźnionych i współpracujących ze sobą metropolii. W chwili obecnej Łódź posiada 20 miast partnerskich. Kontakty z nimi są stanowią źródło inspiracji, są również doskonałą okazją dla promocji dobrych praktyk naszego miasta, jego rozwoju i strategicznych działań.

 

Bezpośrednim organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi.

 


Data wpisu: 2017-09-07
Data aktualizacji: 2017-09-12
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz

Jednostki