Zgarnij stypendium "Młodzi w Łodzi"

1 października 2018 r. startuje rekrutacja do jedenastej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziesięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 224 stypendia dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 38 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało prawie 220 osób.

W pierwszym tygodniu października 2018 r. rozpoczyna się również nabór wniosków do VIII edycji Programu stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.

Studenci I roku studiów stacjonarnych będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub tematycznych mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi. Zarówno spośród laureatów, jaki finalistów, pierwszeństwo w uzyskaniu stypendium przysługuje osobom reprezentującym olimpiady przedmiotowe i tematyczne których przedmioty wywodzą się z nauk ścisłych, przyrodniczych i językowych.

Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest zachęcanie ambitnej, zdolnej młodzieży także spoza regionu do podejmowania studiów w Łodzi.

Jeśli jesteś zainteresowany, wszelkie szczegóły dotyczące aplikacji na różne rodzaje stypendiów znajdziesz w załączniku.

Data wpisu: 2018-10-09
Data aktualizacji: 2018-10-09