WikampFb

Hutchinson

A+ / A-

HUTCHINSON to francuska firma, której historia rozpoczyna się w 1853 roku we francuskiej fabryce w Châlette-sur-Loing, która została założona przez amerykańskiego biznesmena Hirama Hutchinsona, początkowo zajmująca się produkcją kaloszy.

W 1903 roku ruszyła produkcja opon samochodowych, która zainicjowała kontynuowane niepowetowanego doświadczenia w branży automotive.

Do osiągnięć wartych podkreślenia jest opracowanie w 1910 roku specjalnego płótna, które które znalazło zastosowanie w sterowcach – również w tym, biorącym udział w pierwszym przelocie nad Kanałem la Manche.

W 1942 roku firma HUTCHINSON zaczęła wyposażać w swoje części całą flotę marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, a od roku 1950 użycie produkowanych materiałów gumowych umożliwia też poprawę i zwiększenie komfortu podróży samochodem, pociągiem i metrem.

W 1974 roku większościowe udziały w firmie przejęła Grupa TOTAL (francuskie przedsiębiorstwo petrochemiczne, którego działalność obejmuje wydobycie i przeróbkę ropy naftowej i gazu ziemnego a także ich transport, dystrybucję i marketing).

 

Firma HUTCHINSON specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych rozwiązań znajdujących swoje zastosowanie na morzu, na ziemi i w powietrzu. Oferowane produkty wpływają zarówno na bezpieczeństwo podróży, jak i sprawiają ją bardziej komfortową i wygodną.

W swoim procesie produkcji HUTCHINSON wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i badania, wdraża do codziennej produkcji możliwości jakie stwarzają Coboty oraz stosuje podejście otwartych innowacji („Open Innovation”).

W tym momencie istnieje 6 polskich Zakładów, które mieszczą się odpowiednio w: Żywcu, Dębicy, Bielsku-Białej oraz Łodzi, i w których zatrudnienie znalazły tysiące pracowników – zarówno produkcyjnych, jak i techników, inżynierów i specjalistów.

 

Kontakt do łódzkich Zakładów:

Hutchinson Polska Zakład Łódź 1 / Łódź Plant 1

93-331 Łódź, ul. Kurczaki 130,

tel. +48 42 689 30 00, kom. 664 947 633

 

Hutchinson Polska Zakład Łódź 2 / Łódź Plant 2

93-232 Łódź, ul. Lodowa 80/84,

tel. +48 42 685 54 00, kom. 660 580 000

 

Lokalna obecność w kręgach studenckich:

- udział w Akademickich Targach Pracy, także w roku bieżącym 2020, w formie wirtualnej

- uczestnictwo w tworzeniu e-Poradnika dla studentów Politechniki Łódzkiej

- regularna dystrubycja ofert pracy i stażu dla studentów i absolwentów

 

Firma HUTCHINSON chętnie nawiąże współpracę z absolwentami i studentami kierunków takich jak: Automatyka i Robotyka, Budowa Maszyn, Inżynieria Produkcji - oczekując od nich zaangażowania i kreatywności oraz oferując możliwość zdobycia doświadczenia. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na:

www.hutchinson.com

https://www.linkedin.com/company/hutchinson/mycompany/

https://www.youtube.com/channel/UC87vwGqc3JB-W3It-cYPKjQ


Data wpisu: 2020-12-08
Data aktualizacji: 2020-12-10
Informacja wprowadzona przez: Małgorzata Jakubowicz
Foto