Już niebawem II edycja projektu pod nazwą Francuska Akademia Młodego Inżyniera. Zachęcamy do poznania szczegółów.
Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE) przekazało organizacji studenckiej ESN-EYE rowery zakupione przez PŁ.
Główny cel edukacyjny IFE to kształcenie inżynierów, którzy będą posiadali odpowiednie kompetencje zawodowe, umiejętności miękkie, znajomość języków obcych.
Dzięki szeroko rozwiniętej współpracy z uniwersytetami europejskimi wszyscy studenci IFE mają możliwość wyjazdu na kilkumiesięczne studia i praktyki zagraniczne.
Studia w IFE ukończyło już ponad 2500 absolwentów. Właśnie dlatego w 2017 roku powstało Stowarzyszenie Absolwentów IFE. Chcesz stać się jego częścią? Kliknij po szczegóły.
Nowość !!! - Mini słownik techniczny francusko-polski i polsko-francuski dla studentów I-go roku.
Deklaracja Bolońska, podpisana 19/06/1999 r. przez ministrów ds. szkolnictwa wyższego 29 krajów, miała na celu utworzenie Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (EOSW).
EOSW został uroczyście inaugurowany podczas specjalnej rocznicowej konferencji ministrów, która odbyła się w dniach 12-13 marca 2010 r. w Budapeszcie i Wiedniu. Komunikat z konferencji został podpisany przez 47 państw europejskich, które zobowiązały się do dalszej współpracy, mającej na celu restrukturyzację i harmonizację europejskich systemów edukacji.
Zapewnienie większej porównywalności oraz spójności systemów następuje przez:
Studenci Politechniki Łódzkiej mają możliwość wyjazdu na semestr lub cały rok na studia za granicę w ramach programu . Program ten powstał w 2014, zmieniając wcześniejszy program "Erasmus", który był programem sektorowym programu „Uczenie się przez całe życie” i połączył kilka innych, jak "akcja Jean Monnet", program „Młodzież w działaniu”, "Erasmus Mundus" i "Tempus".
Program ERASMUS Plus wspiera finansowo studentów chcących studiować poza granicami swojego kraju lub odbyć praktyki zagraniczne.
Można również wziąć udział w wolontariacie i licznych szkoleniach oferujących naukę formalną i pozaformalną.
Głównym celem programu ERASMUS Plus jest wspieranie edukacji oraz zapewnienie młodzieży lepszych szans na rynku pracy, jak również tworzenie programów dla kadry pracującej z młodzieżą.
Bardzo ważnym aspektem działania tego programu jest nawiązanie współpracy między uczelniami, szkołami, przedsiębiorstwami i organizacjami z Unii Europejskiej.