Pobierz przewodnik dla studentów w języku angielskim!
Dzięki szeroko rozwiniętej współpracy z uniwersytetami europejskimi wszyscy studenci IFE mają możliwość wyjazdu na kilkumiesięczne studia i praktyki zagraniczne.
Studia w IFE ukończyło już ponad 2500 absolwentów. Właśnie dlatego w 2017 roku powstało Stowarzyszenie Absolwentów IFE. Chcesz stać się jego częścią? Kliknij po szczegóły.
Projekt Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera odniósł ogromny sukces wśród młodzieży. Zachęcamy do poznania szczegółów.
Rozliczanie toku studiów studentów Politechniki Łódzkiej odbywa się w systemie punktowym ECTS (Europejski System Akumulacji Transferu Punktów). Oznacza to, że każdemu przedmiotowi przyporządkowana jest określona liczba punktów. Wszyscy studenci, którzy zaliczyli dany przedmiot uzyskują taką samą liczbę punktów, niezależnie od otrzymanej oceny. Liczba punktów zależy od nakładu pracy niezbędnego do zaliczenia tego przedmiotu. Pojęcie „nakład pracy” obejmuje zarówno pracę w czasie zajęć, jak też pracę własną studenta. Punkty odnoszą się zatem do pracochłonności przedmiotu oraz wkładu pracy studenta.
Średni roczny nakład pracy studentów odpowiada 60, a semestralny 30 punktom.
I STOPIEŃ STUDIÓW (inżynierskie) |
II STOPIEŃ STUDIÓW (magisterskie) |
---|---|
3,5 roczne - 210 ECTS | 1,5 roczne - 90 ECTS |
4 letnie - 240 ECTS | 2 letnie - 120 ECTS |
Limity dopuszczalnych braków punktowych obowiązujące przy rozliczeniu postępów w nauce znajdują się w Regulaminie Studiów § 21, ust. 5.
Inne warunki rejestracji dla poszczególnych programów studiów znajdziesz poniżej:
Studia I stopnia
Advanced Biobased and Bioinspired
Biomedical Engineering and Technolgies
Electronic and Telecommunication Engineering
Mechanical Engineering and Applied Computer Science
Telecommunications and Computer Science
Studia II stopnia
Advanced Mechanical Engineering
Computer Science and Information Technology
Management and Production Engineering
Master of Operations Management
Przed egzaminem dyplomowym konieczne jest uzyskanie pełnej liczby punktów przewidzianej programem studiów.
W systemie punktowym w średnia ocen jest średnią ważoną, gdzie oceny mnoży się przez punkty przypisane poszczególnym przedmiotom. Pozwala to „docenić” dobre oceny uzyskane z pracochłonnych i trudnych przedmiotów. Przedstawia to poniższy wzór: