Aktualności

 

Uprzejmie informujemy, że Biuro IFE ds. studenckich nie będzie czynne dla studentów we wtorek i środę (10 i 11 marca br.).

Dziekani w te dni będą przyjmować studentów wedle harmonogramu.

 

 

Zapraszamy studentów zainteresowanych wyjazdem na program podwójnego dyplomu do ENSAM Cluny, Francja (kierunki MEACS, BT, GT) na spotkanie z reprezentantem uczelni partnerskiej na rozmowy kwalifikacyjne w dniu 6 marca br.

 

Zainteresowani powinni koniecznie zgłosić się do p.Marioli Józefowicz (International Office) w celu ustalenia godziny rozmowy kwalif. najpóźniej do dnia 5/03/15 (czwartek) osobiście bądź telefonicznie pod numerem 638 38 41 bądź mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

If you want to improve your spoken English, meet people with similar linguistic skills or simply chat with others, these conversations are for you!
The main goal of this project is to allow students of the same level (C1+) further develop their spoken English. However, all participants will be accepted.

The first meeting will take place on the 12th of March at 16:15, IFE Building (room 01).

If you want to come and/or need more information, contact me at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zapraszamy Studentki IT do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w ciekawych warsztatach,

wzmacniajacych kompetencje przydatne w karierze zawodowej.

 

Termin: 9 marca, godz. 12:00 – 15:15

Miejsce: Biuro Accenture LDC, ul. Wólczańska 178

 

Zainteresowane studentki prosimy o wysłanie maila z imieniem, nazwiskiem i kierunkiem studiów na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości wpisując „Dzień Kobiet w Accenture LDC”.

Czekamy na zgłoszenia do 5 marca 2015 r.

 

W załączeniu znajdą Państwo prezentacje ze spotkania dotyczącego rekrutacji na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ oraz w ramach Podwójnego Dyplomu w roku akademickim 2015/16.

 

Attachments:
Download this file (DOUBLE DIPLOMA 02_2015.pdf)Double Diploma1213 kB
Download this file (rekrutacja Erasmus 02_2015.pdf)Erasmus+621 kB

P&G Woman Day

 

 

Link do ogłoszenia: 
https://pg.taleo.net/careersection/10000/jobdetail.ftl?job=MFG00004655

 

Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce we współpracy z przedsiębiorstwamiSAINT-GOBAIN, EDF, AREVA, DCNS i THALES Alenia Space ogłaszają konkurs „Marie Skłodowska-Curie”, w którym zostaną nagrodzeni polscy naukowcy prowadzący badania materiałowe. Do konkursu zapraszamy badaczy wszystkich dyscyplin, których prace znajdują zastosowanie w dziedzinie związanej z nauką o materiałach (produkcja, badania, analizy, charakteryzowanie, obliczenia i symulacje, starzenie się i odporność materiałów, itp.). Zostanie przyznanych pięć nagród (o wartości ponad 12 000 zł + koszty podróży) na miesięczny pobyt naukowy laureatów we Francji.

Termin składania aplikacji upływa 1 maja 2015.

Więcej informacji można znaleźć w załączniku oraz na naszej stronie: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/2014/02/14/marie-sklodowska-curie-award/

W ramach obchodów  70. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej, pod patronatem medialnym  Dziennika Łódzkiego, został zorganizowany  konkurs „Nauka się oPŁaca".  Zgłoszono do niego 7 technologii lub produktów, mających już zastosowanie praktyczne lub takich, które będą w krótkim czasie wdrożone. Wszystkie projekty są prezentowane na stronie internetowej Dziennika Łódzkiego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z propozycjami i oddawania głosów do 15 kwietnia.

 

 

Uwaga Studenci, którzy nie zrobli jeszcze szkolenia BHP!

 

W celu uzyskania dostęp do Multimedialnego Kursu BHP należy po zalogowaniu się do platformy WIKAMP (www.edu.p.lodz.pl) wybrać IFE w bloku Wirtualne Wydziały. Na wyświetlonej stronie widnieć będzie kurs o nazwie "BHP". Wewnątrz kursu znajdują się linki do wersji: - polskojęzycznej “BHP”, gdzie po wejściu w link należy podać klucz dostępu w polu "IFE luty 2015 PL", który brzmi: BHPife15 - anglojęzycznej „Occupational Health & Safety Training”, gdzie po wejściu w link należy podać klucz dostępu w polu "IFE February 2015 EN", który brzmi: IFEbhp15

Multimedialny Kurs BHP dostępny będzie w terminie do 01.03.2015 r.

Niezaliczenie kursu w wyznaczonym terminie skutkować będzie brakiem rejestracji na kolejny semestr. W razie problemów z wyświetlaniem kursu, zaleca się wyłączenie programów blokujących "wyskakujące okienka" oraz aktualizacje oprogramowania Adobe Flash Player.

 

Innowacja po polsku i World Solar Challenge, czyli wyścig organizowany od 27 lat w Australii. Do pokonania uczestnicy mają 3 tys. kilometrów. Jeszcze nigdy nie wzięli w nim udziału Polacy. W tym roku może się to zmienić. Więcej w “Świecie technologii” w TVN24 Biznes i Świat.

Zapraszamy do oglądania!

http://tvn24bis.pl/wideo/swiat-technologii-innowacja-po-polsku,1386092.html

 

A naszym studentom życzymy powodzenia!!!

 

Lodz Solar Team:  http://www.lodzsolarteam.pl/

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły letniej w University of Deusto, w Hiszpanii, która odbędzie się w terminie 29/06 - 10/07/2015 w zakresie Advanced Innovative Automative Technologies.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na poniższej stronie oraz w załączniku:

http://ingenieria.deusto.es/summer_course/greendrive/