Aktualności

 

Zapraszamy studentów zainteresowanych wyjazdem na program podwójnego dyplomu do ENSAM Cluny, Francja (kierunki MEACS, BT, GT) na spotkanie z reprezentantem uczelni partnerskiej na rozmowy kwalifikacyjne w dniu 6 marca br.

 

Zainteresowani powinni koniecznie zgłosić się do p.Marioli Józefowicz (International Office) w celu ustalenia godziny rozmowy kwalif. najpóźniej do dnia 5/03/15 (czwartek) osobiście bądź telefonicznie pod numerem 638 38 41 bądź mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy Studentki IT do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w ciekawych warsztatach,

wzmacniajacych kompetencje przydatne w karierze zawodowej.

 

Termin: 9 marca, godz. 12:00 – 15:15

Miejsce: Biuro Accenture LDC, ul. Wólczańska 178

 

Zainteresowane studentki prosimy o wysłanie maila z imieniem, nazwiskiem i kierunkiem studiów na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości wpisując „Dzień Kobiet w Accenture LDC”.

Czekamy na zgłoszenia do 5 marca 2015 r.

 

Informujemy, że Biuro ds. Studenckich w środę 4 marca br. będzie zamknięte.

 

Godziny konsultacji Dziekan Stankiewicz-Mróz pozostają bez zmian, tj. od godz. 14.

 

 

W załączeniu znajdą Państwo prezentacje ze spotkania dotyczącego rekrutacji na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ oraz w ramach Podwójnego Dyplomu w roku akademickim 2015/16.

 

Attachments:
Download this file (DOUBLE DIPLOMA 02_2015.pdf)Double Diploma1213 kB
Download this file (rekrutacja Erasmus 02_2015.pdf)Erasmus+621 kB

 

Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce we współpracy z przedsiębiorstwamiSAINT-GOBAIN, EDF, AREVA, DCNS i THALES Alenia Space ogłaszają konkurs „Marie Skłodowska-Curie”, w którym zostaną nagrodzeni polscy naukowcy prowadzący badania materiałowe. Do konkursu zapraszamy badaczy wszystkich dyscyplin, których prace znajdują zastosowanie w dziedzinie związanej z nauką o materiałach (produkcja, badania, analizy, charakteryzowanie, obliczenia i symulacje, starzenie się i odporność materiałów, itp.). Zostanie przyznanych pięć nagród (o wartości ponad 12 000 zł + koszty podróży) na miesięczny pobyt naukowy laureatów we Francji.

Termin składania aplikacji upływa 1 maja 2015.

Więcej informacji można znaleźć w załączniku oraz na naszej stronie: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/2014/02/14/marie-sklodowska-curie-award/

W ramach obchodów  70. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej, pod patronatem medialnym  Dziennika Łódzkiego, został zorganizowany  konkurs „Nauka się oPŁaca".  Zgłoszono do niego 7 technologii lub produktów, mających już zastosowanie praktyczne lub takich, które będą w krótkim czasie wdrożone. Wszystkie projekty są prezentowane na stronie internetowej Dziennika Łódzkiego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z propozycjami i oddawania głosów do 15 kwietnia.

 

 

Uwaga Studenci, którzy nie zrobli jeszcze szkolenia BHP!

 

W celu uzyskania dostęp do Multimedialnego Kursu BHP należy po zalogowaniu się do platformy WIKAMP (www.edu.p.lodz.pl) wybrać IFE w bloku Wirtualne Wydziały. Na wyświetlonej stronie widnieć będzie kurs o nazwie "BHP". Wewnątrz kursu znajdują się linki do wersji: - polskojęzycznej “BHP”, gdzie po wejściu w link należy podać klucz dostępu w polu "IFE luty 2015 PL", który brzmi: BHPife15 - anglojęzycznej „Occupational Health & Safety Training”, gdzie po wejściu w link należy podać klucz dostępu w polu "IFE February 2015 EN", który brzmi: IFEbhp15

Multimedialny Kurs BHP dostępny będzie w terminie do 01.03.2015 r.

Niezaliczenie kursu w wyznaczonym terminie skutkować będzie brakiem rejestracji na kolejny semestr. W razie problemów z wyświetlaniem kursu, zaleca się wyłączenie programów blokujących "wyskakujące okienka" oraz aktualizacje oprogramowania Adobe Flash Player.

 

Innowacja po polsku i World Solar Challenge, czyli wyścig organizowany od 27 lat w Australii. Do pokonania uczestnicy mają 3 tys. kilometrów. Jeszcze nigdy nie wzięli w nim udziału Polacy. W tym roku może się to zmienić. Więcej w “Świecie technologii” w TVN24 Biznes i Świat.

Zapraszamy do oglądania!

http://tvn24bis.pl/wideo/swiat-technologii-innowacja-po-polsku,1386092.html

 

A naszym studentom życzymy powodzenia!!!

 

Lodz Solar Team:  http://www.lodzsolarteam.pl/

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły letniej w University of Deusto, w Hiszpanii, która odbędzie się w terminie 29/06 - 10/07/2015 w zakresie Advanced Innovative Automative Technologies.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na poniższej stronie oraz w załączniku:

http://ingenieria.deusto.es/summer_course/greendrive/

 

 

Informujemy, że na stronie www.erasmus.p.lodz.pl dostępne są zasady i harmonogram rekrutacji na wyjazdy do uczelni zagranicznych w ramach porgramu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016.

 

Prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurą, którą można znaleźć pod poniższym adresem:

http://erasmus.p.lodz.pl/studia/rekrutacja

 

Życzymy powodzenia w procesie kwalifikacji!

P&G Woman Day

 

 

Link do ogłoszenia: 
https://pg.taleo.net/careersection/10000/jobdetail.ftl?job=MFG00004655