Aktualności

 

UWAGA!
MŁODZI W ŁODZI PILNIE INFORMUJĄ:
 
o rozszerzeniu możliwości ubiegania się o stypendium firm BSH i P&G w ramach programu Młodzi w Łodzi.
 

 

Łódź wiOSłuje zaprasza wszystkich zainteresowanych tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne na piątkowe (24.10.2014r.) spotkanie grupy o 19:00 w Prexerze (Pomorska 39).

Grupa jest miejscem dla osób zajmujących się tworzeniem aplikacji na urządzenia z systemem iOS jak również osób, które chciałyby się tym zajmować.

Spotkania są okazją do zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów, wygrania biletów na konferencje, licencji na oprogramowanie oraz gadżetów.

Szczegóły i rejestracja: http://meetup.com/Lodz-w-iOS-luje/

 

Zgarnij stypendium od łódzkich Pracodawców! Trwa rekrutacja do programów stypendialnych Młodzi w Łodzi.

 

Nabór wniosków do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców na rok akademicki 2014/2015 trwać będzie jeszcze tylko do 24 października 2014 r.

 

Firma Amcor w dniu dzisiejszym (21.10.2014) rozszerzyła katalog studentów mogących ubiegać się o jej stypendium http://mlodziwlodzi.pl/uwaga-zmiany-w-programie-stypendialnym-mlodzi-w-lodzi/.

 

Dla części programów stypendialnych m.in. firm P&G, BSH, AMCOR, Centrum Komputerowe ZETO, Rule Financial, NT Group Systemy Informatyczne, Fujitsu, Sii, Sukcesja, Corning czekają na zgłoszenia studentów ostatnich lat m.in.  takich kierunków jak: Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika, Inżynieria Produkcji, Automatyka i Robotyka i inne.
 
Wszystkie regulaminy i wnioski stypendialne znajdują się na stronie: http://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/stypendia-pracodawcow/
 

W sześciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 139 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 15 studentów oraz dodatkowy lektorat z języka angielskiego lub włoskiego dla 110 studentów. W naborach do programów stypendialnych złożono łącznie ponad 2200 wniosków. Swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 19 firm z Łodzi i regionu.

 

Więcej informacji znajdziesz w załączniku

 

Zapraszamy do udziału w Szkole letniej w Lille, Francja. Szczegółowe informacje pod adresem: more info

 

 

Serdecznie zapraszam studentów studiów 2-go stopnia pierwszego roku na zajęcia, których plan został ustalony zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Proszę sprawdzić regulamin studiów!!!

 

Małgorzata Miller

 

 

Informacje w załączniku:

 

Instytut Francuski w Polsce i Club France en Pologne, wspólnie z partnerami projektu APGEF (Stowarzyszenie Polskich Absolwentów Francuskich Grandes Ecoles), Parc Astérix, Futuroscope, Grévin, MiTo arts.café.books i Vincent Café organizują konkurs na film wideo zatytułowany „Studia we Francji: tak, polecam!”.

Konkurs jest adresowany do polskich studentów, którzy studiowali we Francji.

Zapraszamy Was do podzielenia się wspomnieniami z pobytu na studiach we Francji w formie krótkiego filmu.

Konkurs odbędzie się w ramach Wirtualnego Salonu Edukacyjnego „E-Campus do Francji”, organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce, Ambasadę Francji w Polsce i Campus France Polska.

Ma on na celu promocje oferty francuskiego szkolnictwa wyższego wśród polskich studentów, poprzez ukazanie doświadczenia konkretnych osób z ich pobytu we Francji. Konkurs przyzna nagrody w trzech kategoriach: film zabawny / nietypowe przedstawienie tematu, film kreatywny i nagroda jury.

Termin uczestnictwa: 29 pażdziernika 2014 r.

Do wygrania: smartfony, bilety lotnicze do Francji, zaproszenia do Parc Astérix, Futuroscope i Muzeum Grévin, kolacje dla dwojga w Warszawie oraz wiele innych nagród…

Więcej informacji o wydarzeniu:http://www.e-campusdofrancji.pl/36/wez-udzial-w-konkursie

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/317266658444125/

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj

 

Zapraszamy do udziału w Szkole letniej w Nantes we Francji. Możliwe do otrzymania do 24 punktów ECTS!

Informacje w załączeniu.

Attachments:
Download this file (Summer Term 2015.pdf)Summer Term 2015.pdf584 kB

 

Ambasada Francuska oraz Instytut Francuski udostępniły "Przewodnik podwójnych dyplomów francusko-polskich" (4 edycja) na rok akademicki 2014-2015.

 

Przewodnik można konsultować lub ściągnąć ze strony internetowej Instytutu Francuskiego w Polsce. Link do tej strony oraz bliższe informacje, dotyczące podwójnych dyplomów, znajdują się w Aktualnościach w wersji francuskiej.

 

Zapraszamy do zaznajomienia się z udostępnionym Przewodnikiem

 

Serdecznie zapraszmy do udziału w Biegu Erasmusa otwierającym Mobility Weeks w Politechnice Łódzkiej.

 

Bieg Erasmusa to wydarzenie, które zainauguruje 5 Mobility Week.
Bieg odbędzie się 22 października (środa) w Parku Poniatowskiego o 11:00.
Wydarzenie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla studentów Politechniki Łódzkiej (zarówno polskich jak i moędzynarodowych).
Uczestnicy muszą potwierdzić swój udział do godziny 10:45 na miejscu Wydarzenia (róg Inżynierskiej i Parkowej).
Pierwsze 3 osoby w kategorii żeńskiej i męskiej zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami.
Dla kolejnych 3 osób przeznaczone są drobne upominki. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.
 
Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz:
Zarejestrowane osoby są proszone o odbiór pakietu startowego w budynku IFE przy ul. Żwirki 36 (kampus A) w biurze ESN-EYE (naprzeciwko auli) 20 lub 21 października. Możliwy jest również odbiór pakietu w dniu Wydarzenia o godzinie 10:30 w miejscu startu.
 
Bieg Erasmusa zalicza obowiązkową imprezę masową dla studentów I roku, a także odrabia pojedynczą nieobecność na WF (dotyczy to studentów każdego roku).
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Gorąco zachęcamy!

 

 

Attachments:
Download this file (regulamin_bieg1.pdf)Regulamin253 kB