Coffideas

Czy mierzenie się z problemami musi być trudne? Czasem wystarczy spojrzeć na sytuację z wielu perspektyw. Zapraszamy do regularnych zajęć które za każdym razem będą eksperymentem. To zajęcia w trakcie których skonfrontujecie swoje spojrzenie na problem z tym, jak widzą go nie tylko koleżanki, koledzy z uczelni ale również artyści, sportowcy, ludzie biznesu czy nauki. Choć wydawać by się mogło, że zachęcamy jedynie do wspólnej rozmowy przy kawie, to w oparciu o naszą aplikację połączymy pasje i talenty z różnych branż. Dzięki otwartości uczestników będziemy poszukiwać szans na podpowiedzi, rozwiązania problemów, budowania sieci niecodziennych kontaktów, a może nawet wspólnie stworzymy nawyk ciągłego sięgania po nową wiedzę i umiejętności wspieranej tą aplikacją. Jak oceniają Coffideas sami studenci: „to również świetne narzędzie aby lepiej poznać innych z roku”.

W ramach zajęć proponujemy naukę w wersji turbo. Czas płynie co raz szybciej…(?), nie jesteśmy w stanie go kupić ani spowolnić. Chcemy jednak zwiększyć szansę na jakościowo spędzone 15 minut przy kawie. Nawet mikro pomysły mogą spowodować zmiany, rozwiązania które komuś pomogą. Chcemy aby ograniczenie w czasie było nie tylko motywacją do przyspieszonego budowania zespołu ale i próbą łatwego tworzenia sieci ludzi którzy poszukujących nowych rozwiązań przy najbardziej „kreatywnym” napoju. Dawne coffeshop’y zostały kiedyś nazwane „penny univesities” gdzie wyjątkową porcję wiedzy można było nabyć właśnie za przysłowiowego pensa…

Podczas każdej sesji #coffideas chcemy, aby były obecne wartości:

- dzielenie się jest dbaniem o innych

- świętuj sukces innych osób

- słuchaj, parafrazuj, twórz

- pomagaj i ucz się

- słuchaj używając „TAK I” zamiast  „TAK ALE”

- możesz nie wiedzieć, ale nie możesz nie pytać

Liczymy że spotykając się przy kawie, dbając że powyższe wartości będą obecne, każdy z uczestników będzie dodatkowo mógł rozwijać umiejętności między ludzkie. Kreatywność, współpraca, komunikacja, ciekawość, empatia, krytyczne myślenie to te cechy jakie dziś są tak potrzebne. Coffideas to szansa zarówno na poznanie samego siebie, innych, zawarcie niecodziennych znajomości i nauka zarówno dla samego siebie jak i innych i już na koniec zachęta do działania.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy: coffideas story 2021

Strona www