Procter and Gamble Polska

Procter & Gamble to największa na świecie firma produkująca towary konsumpcyjne, prowadząca działalność w 80 krajach. W swoim portfolio mamy takie marki jak Old Spice, Olay, Secret, Gillette, Always, Head&Shoulders czy Pampers. W województwie łódzkim znajdują się dwie nowoczesne fabryki P&G: fabryka kosmetyków w Aleksandrowie Łódzkim, oraz największa na świecie fabryka maszynek do golenia w Łodzi.

Fabryka w Aleksandrowie Łódzkim jest jedyną w Polsce fabryką P&G produkującą kosmetyki do pielęgnacji skóry zarówno męskiej, jak i damskiej, antyperspiranty, dezodoranty, a także dezynfekujące mydła w płynie. W swoim portfolio aleksandrowska fabryka ma znane na całym świecie marki Old Spice, Olay, Gillette, Secret, Safeguard.

Fabryka w Aleksandrowie znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej budowę ukończono w 2009 roku.

Łączna powierzchnia fabryki to około 14,5 tys. m2. Fabryka została zbudowana w oparciu o nowoczesne rozwiązania, z dbałością o środowisko naturalne. Posiada m.in. własną biologiczną oczyszczalnię ścieków czy zbiornik retencyjny do kontroli wody deszczowej. 

Każdego miesiąca z fabryki wyjeżdża około 2000 palet z produktem gotowym, które trafiają na ponad 50 rynków. 

Załączniki
Image
P&G piccy

Strona dziala - zabbix